Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

Комично шоу "Драпај си Корона"

НУ Центар за култура „Григор Прличев“-Охрид во соработка со театар "Солза и Смеа" од Битола Ве покануваат на комично шоу "Драпај си Корона" во петок 16-ти октомври 2020 година, со две претстави во 18.00 часот и 20.00 часот во големата сала на НУЦК Охрид, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!!!

Картите по цена од 150 денари ќе бидат пуштени во продажба на денот на изведбата на билетарата при НУЦК "Григор Прличев"-Охрид.


Share/Save/Bookmark