Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

Италијански детски филм „Стакленото момче“ (Glass boy)

Kино проекции во среда (16.03.2022) и четврток (17.03.2022) почеток 19.00 часот, цена на карта 100 денари, голема сала!

Времетраење / Runtime: 90’
Држава / Country: Италија, Австрија Швајцарија / Italy, Austria, Switzerland
Режија / Director: Samuele Rossi
„Стакленото момче“ е инспириран од истоимената книга на италијанскиот автор Фабрицио Силеи, добитник на Андерсоновата награда. Приказната допира важна тема, а тоа е потребата на децата да го надминат стравот од живеењето со болест, во случајот хемофилија.
Синопсис:
Стакленото момче Пино Гамбаси е дете што страда од хемофилија и гори од нескротлива желба за слободна и бескрајна храброст: решава да ја почне својата авантура во светот и да им покаже на сите дека може да живее како и секое друго дете.
Еве линк од IMDB за повеќе информации за филмот -
https://www.imdb.com/title/tt12188452/?ref_=fn_al_tt_2

Карти по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!
Share/Save/Bookmark