Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Филм СИГУРНОСТ - (SEKURITAS)

Филм СИГУРНОСТ - (SEKURITAS)

Kино проекции во среда (16.02.2022) и четврток (17.02.2022) почеток 19.00 часот, цена на карта 100 денари, голема сала!
Кратка содржина:
Канцелариска зграда посакува да ѝ се случи љубовна приказна пред да ја урнат. За да ѝ се случи таква приказна избира осаменици, оние кои ја обезбедуваат зградата во ноќните часови, ги чистат тоалетите, експериментираат со рецепти или го вежбаат својот последен говор. Поетски и ексцентричен калеидоскоп во кој се рефлектираат копнежот, сигурноста и милозвучните звуци кои се движат низ целата зграда.
Година: 2019
Режија: Кармен Штадлер
Времетраење: 117 мин
Земја: Швајцарија
Жанр: Драма
Дистрибутер: КT Филм и Медиа
Возрасна Категорија: 12+
Линк од imdb: https://www.imdb.com/title/tt9128190/?ref_=fn_al_tt_1
Премиера во Македонија: февруари 2022
Карти по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!
Share/Save/Bookmark