Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
„Гостинот“ (The Guest)

„Гостинот“ (The Guest)

Кино проекции во среда (15.12.2021) и четврток (16.12.2021) почеток 19.00 часот, цена на карта 100 денари.
Кратка содржина: Гвидо мислеше дека води некомплициран живот, сè додека, едно зимско попладне, ќе доживее ненадеен шок од неговата девојка Кјара. Гвидо е принуден да го спакува куферот и да го напушти нивниот стан - но каде да оди? Тој ги замолува своите родители и пријатели да го примат и така почнува да преспива на нивните каучи прифаќајќи ја улогата на сведок на нивните секојдневни животи и нивните различни романтични аспекти.
Година: 2019
Режија: Дучо Кјарини
Времетраење: 94 минути
Земја: Италија/Швајцарија/Франција
Жанр: Комедија
Возрасна категорија: Прва категорија
Сценарио: Дучо Кјарини, Давиде Лантиери, Марко Петенело, Роан Џонсон
Продукција: Mood Film
Продуценти: Томазо Ариги, Фредерик Белаиш, Микела Пини, Винсент Ванг
Кинематографер: Барис Озбичер
Улоги: Даниеле Паризи, Силвиа Д`Амико, Ана Белато, Тони
Застапник: Урбан Дистрибушн
Дистрибутер за Македонија: Катавеј
Линк од трејлер: https://www.imdb.com/video/vi1448393753...
Карти по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!
За влез потребно е да поседувате и приложите еден од следниве документи:
-сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот SARS-CoV-2, односно вакцинирани со две дози со вакцина против КОВИД-19
-сертификат/потврда за прележан COVID-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.
-сертификатот/потврдата не се однесува за лица под 18 годишна возраст.


Share/Save/Bookmark