Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
С О О П Ш Т Е Н И Е

С О О П Ш Т Е Н И Е

Кино проекции во среда (24.11.2021) и четврток (25.11.2021) за филмот „Брат ми брка диносауруси“ (Mio Fratello Rincorre Dinosauri) се одложуваат, поради прогласена тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичната сообраќајна несреќа во Бугарија.
Со почит,
НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид

Share/Save/Bookmark