Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Филм "Ефектот на среќа”

Филм "Ефектот на среќа”

Кино репертоарот на наше големо задоволство го започнуваме со проекција на филмот "Ефектот на среќа” во режија на Борјан Зафировски.
"Ефектот на среќа” е урбана драма за универзалната потрага по среќата.
Кино проекции во среда (03.11.2021), четврток (04.11.2021) и петок (05.11.2021) година, почеток 19.00 часот.
Оригинален наслов: The Happiness Effect
Почеток на филмот: 03-05.11.2021
Земја / година: MKD/2020
Жанр: Драма
Глумци:Дејана Попоска, Сашко Коцев, Ана Стојановска, Сара Анастасовска, Петре Арсовски, Мими Таневска, Јовица Михајловски
Режија:Борјан Зафировски
Картите по цена од 100 денари ќе бидат пуштени во продажба на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!
За влез потребно е да поседувате и приложите еден од следниве документи:
-сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот SARS-CoV-2, односно вакцинирани со две дози со вакцина против КОВИД-19
-сертификат/потврда за прележан COVID-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.
-сертификатот/потврдата не се однесува за лица под 18 годишна возраст.
Share/Save/Bookmark