Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Документарен филм ОХРИДСКИТЕ ПЛИВАЧКИ ЛЕГЕНДИ

Документарен филм ОХРИДСКИТЕ ПЛИВАЧКИ ЛЕГЕНДИ

НУ Центар за култура „Григор Прличев" - Охрид Ве поканува на промоција на документарен филм ОХРИДСКИТЕ ПЛИВАЧКИ ЛЕГЕНДИ од авторот Љупчо Паункоски на ден 18.11.2020 година (среда) во 18.00 часот во големата сала на Центарот за култура, влезот е слободен! СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!!!


Share/Save/Bookmark