Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
„Медена земја“ на кино репертоарот!

„Медена земја“ на кино репертоарот!

Филмот „Медена земја“ повторно ќе се прикажува на кино репертоарот во НУ Центар за култура „Григор Прличев" - Охрид и тоа во деновите 19-ти, 20-ти и 21-ви Октомври 2020 година, со почеток во 20.00 часот, карта 150 денари.

„Земи половина од медот, половина остави за пчелите.“

Времетраење: 85 мин.
Режисери: Љубо Стефанов и Тамара Котевска
Сниматели: Фејми Даут и Самир Љума
Продуцент и монтажер: Атанас Георгиев
Музика: „Фолтин“
Жанр: Документарен
Возрасна категорија: Сите
Цена на карта 150 денари, почеток 20.00 часот
СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!!!


Share/Save/Bookmark