Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
"Чекајќи го министерот” ЧЕТВРТОК, 19.03.2020 година

"Чекајќи го министерот” ЧЕТВРТОК, 19.03.2020 година

Почитувани,

Одложената хит престава "Чекајќи го министерот” се презакажува за ЧЕТВРТОК, 19.03.2020 година (претходно купените карти ќе важат)!
Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија и уште многу големи тв, филмски и театарски проекти.Покрај неа во претставата играат младите и популарни актери: Семир Гигиќ и Сашо Ристовски.

Почеток 20.00 часот, цена на билет 150 денари.
Телефон за резервации 046/261-063Share/Save/Bookmark