Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
„Медена земја“ повторно на кино репертоарот!

„Медена земја“ повторно на кино репертоарот!

Поради зголемениот интерес филмот „Медена земја“ повторно ќе се прикажува на кино репертоарот во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев" - Охрид, во петок 14-ти и сабота 15-ти февруари 2020 година, со почеток во 20.00 часот, цена на карта 100 денари! „Земи половина од медот, половина остави за пчелите.“
Времетраење: 85 мин.
Режисери: Љубо Стефанов и Тамара Котевска
Сниматели: Фејми Даут и Самир Љума
Продуцент и монтажер: Атанас Георгиев
Музика: „Фолтин“
Жанр: Документарен
Возрасна категорија: Сите
Цена на карта 100 денари, почеток 20.00 часот.


Share/Save/Bookmark