Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
ИМПРОВОКАЦИЈА С7Е5 (Easter Edition)

ИМПРОВОКАЦИЈА С7Е5 (Easter Edition)

ПредВелигденска ИМПРОВОКЦИЈА, Петок, 22.04.2022 година, кој не дошол ЗГРЕШИЛ!Традиционално секој Велипеток, дотерани, со вапцани јајца, Час и половина смеење со добро познатите, а секогаш различни игри, но во духот на празникот ќе "воскреснеме" и постари игри.
Местото е мала сцена на Народен Театар Охрид, а за Вас ќе чиноначалствуваат: Стрезо Стаматовски, Филип Кипровски, Никола Тодороски + Филип Ангеличин Жура и Никола Јосифоски.
Карти по цена од 250 денари може да резервирате на телефонскиот број 075283066.
СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИ ПРОТОКОЛИ!

 

Share/Save/Bookmark