Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Италијански детски филм „Стакленото момче“ (Glass boy)

Италијански детски филм „Стакленото момче“ (Glass boy)

Kино проекции во среда (16.03.2022) и четврток (17.03.2022) почеток 19.00 часот, цена на карта 100 денари, голема сала!

Времетраење / Runtime: 90’
Држава / Country: Италија, Австрија Швајцарија / Italy, Austria, Switzerland
Режија / Director: Samuele Rossi
„Стакленото момче“ е инспириран од истоимената книга на италијанскиот автор Фабрицио Силеи, добитник на Андерсоновата награда. Приказната допира важна тема, а тоа е потребата на децата да го надминат стравот од живеењето со болест, во случајот хемофилија.
Синопсис:
Стакленото момче Пино Гамбаси е дете што страда од хемофилија и гори од нескротлива желба за слободна и бескрајна храброст: решава да ја почне својата авантура во светот и да им покаже на сите дека може да живее како и секое друго дете.
Еве линк од IMDB за повеќе информации за филмот -
https://www.imdb.com/title/tt12188452/?ref_=fn_al_tt_2

Карти по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!
Share/Save/Bookmark