Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

Гостување на 55. Македонски театарски фестивал "Војдан Чернодримски" во Прилеп

Национална установа Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид / Народен театар Охрид гостуваат на 55. Македонски театарски фестивал "Војдан Чернодримски" во Прилеп, утре СРЕДА, 06.10.2021 година со почеток од 21.00 часот, со преставата „КРИК ЗА ЉУБОВ“ - ЖОЗИЕН БАЛАСКО, режија Љупчо Ѓоргиевски.

Share/Save/Bookmark