Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

НЕДЕЛА НА БУГАРСКИ ТЕАТАР ВО ОХРИД

НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид Ве поканува на гостувањето на Театар на виното од Варна Р. Бугарија со три монодрами:
29.10.2019 (вторник) Zorba
30.10.2019 (среда) Sayuri
31.10.2019 (четврток) Nushich
Картите се пуштени во продажба по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид, почеток 20.00 часот. Телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066
Share/Save/Bookmark