Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Банер

МЕТАМОРФОЗИ

На големо задоволство на сите нас на репертоарот во НУ Центар за култура"Григор Прличев"- Охрид повторно ќе се прикажува театарската претставата “МЕТАМОРФОЗИ” во режија на Андреј Цветановски во изведба на Охридскиот театар, на ден 01 октомври (сабота) од 20:00 часот, цена на билетот 100 денари.
Претставата е работена по Метаморфози на Овидиј, а во адаптација на Дарко Јан Спасов. Сценографијата е на Владимир Ѓорески-Рафик, костимите на Кристина Мукоска Затуровска
Во претставата играат: Горан Стојаноски, Јасмина Билаловиќ, Ивица Цонев, Никола Тодороски, Билјана Билаловиќ, Стрезо Стаматовски, Адријана Билаловиќ и Македонка Илиевска.

Share/Save/Bookmark
 

No Strings Attached

На кино репертоарот во НУ Центар за култура “Григор Прличев”- Охрид од 28 до 30. Септември 2011 година со почеток во 20:00 часот ќе се прикажува филмот "No Strings Attached"- комедија,
времетраење на филмот е 108 минути, влез 100 денари.


Share/Save/Bookmark
   

Кабаре Мистериозо

На големо задоволство на сите нас, Ве известуваме дека новоформираниот професионален Охридски театар својата претстава „Кабаре Мистериозо“ во режија на Дејан Дамјановски ќе биде изведена на сцената во малата сала во Центарот за култура, на 24 септември (сабота), со почеток во 20 часот, цена на билетот 150 денари.
Преставата „Кабаре Мистериозо“ изобилува со многу хумор и сатира.

Share/Save/Bookmark
   

23. ОХРИДСКИ СТАРОГРАДСКИ СРЕДБИ 2011

Охридски староградски средби е фестивал во организација на Националната установа Центар за култура ,,Григор Прличев”-Охрид што ги афирмира вредностите на староградскиот мелос и ги обновува по долгогодишна пауза старите добри градски музички традиции.
Организирањето на манифестацијата е овозможено со материјална помош на Министерството за култура на Република Македонија и пријатели на фестивалот.

Share/Save/Bookmark
   

ДРАМСКО СТУДИО

ДРАМСКО СТУДИО Врши упис на нови членови, Сите заинтересирани љубители можат да се зачленат во просториите на Национална установа Центар за култура ,,Григор Прличев”- Охрид од 01. Септември, секоја САБОТА од 12.00 часот.

Share/Save/Bookmark
   

Страница 93 од 95

<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 Следно > Крај >>