Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

ФРАНЦУСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

Од 28-ми до 30-ти овој месец, во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ ќе се оддржи француски филмски фестивал

Share/Save/Bookmark
 

БАЛКАНСКИ ФЕСТИВАЛ 2013 програма

Share/Save/Bookmark
   

ГОДИШЕН КОНЦЕРТ

ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА БАЛЕТСКОТО СТУДИО "СОНАТА"
НУ Центар за култура "Григор Прличев"-Охрид
Недела (16.06.2013) во 19.00 часот, влез 100 денари.

Share/Save/Bookmark
   

ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ

НУ Центар за култура "Григор Прличев"-Охрид
поради зголеминиот интерес од публиката
повторно ќе го прикажува филмот:
"ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ"
кино проекции во деновите 3-ти, 4-ти, 7-ми, 10-ти, 11-ти јуни 2013 година почеток 20.00 часот, цена на карта 100 денари

Карти во продажба на билетарата на Центар за култура.

Share/Save/Bookmark
   

МАЛОГРАЃАНСКА СВАДБА

НУ Центар за култура "Григор Прличев" -Охрид,
Народен Театар Охрид

"Малограѓанска Свадба" - Бертолд Брехт,
режија Дејан Пројковски
СРЕДА / 05.06.2013 година / 20.00 часот / 250 денари
ЧЕТВРТОК / 06.06.2013 година / 20.00 часот / 250 денари

Играат:
Петар Мирчевски - таткото на невестата
Горан Стојановски - Јакоб,младоженецот
Јасмина Билаловиќ - Марија,Невестата
Јулијана Стефанова - Мајката на младоженецот
Адријана Билаловиќ - Ина,сестра на невестата
Ивица Цонев - Пријател на младоженецот
Билјана Билаловиќ - Еми,жената
Стрезо Стаматовски - Нејзиниот маж
Никола Тодороски - Ханс Милднер,младичот

*Претставата се игра пред 24 лица, кои заедно со актерите седат на свадбената трпеза

**Само за возраст над 14 години

Резервации на тел. 046/261-063
Карти во продажба на билетарата секој работен ден по 15.00 часот.

Share/Save/Bookmark
   

Страница 71 од 77

<< Почеток < Пред 71 72 73 74 75 76 77 Следно > Крај >>