Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

„Мобилно 3D кино“ во Охрид

Дистрибутерската куќа МЦФ МКД од Скопје во рамки на проектот „Мобилно 3D кино“ во соработка со НУ Центар за култура „Григор Прличев“ - Охрид поради зголемениот интерес организира трета дигитална 3D филмска проекција.

"Утреземја" 3D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 17.00 часот, влез 200 денари.
"Шпиони" 2D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 19.00 часот, влез 150 денари.
"Полтергјаст Куќен - Дух" 3D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 21.30 часот, влез 200 денари.

 

Share/Save/Bookmark
 

"Танц со звездички" - Балетско студио Визави

НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ,,ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”- ОХРИД
Ве поканува на "Танц со звездички" - Балетско студио Визави
гости:
Детска градинка "Јасна Ристеска"
КУД "Гердан"
"Рибарче"
Недела 7-ми Јуни, 13.00 часот, влез 50 денари!

Share/Save/Bookmark
   

“Детектор за лаги”

Хит претставата "Детектор за лаги" од Василиј Сигарев, во режија на Ненад Витанов, повторно на репертоар на 03.06.2015 (среда). Билетите во продажба на билетарата од понеделник !!!

Share/Save/Bookmark
   

Ревија на Руски Филмови

Амбасада на Руска Федерација во Р. Македонија
Министерство за култура на Р. Македонија
Филмски Фонд на Македонија
Кинотека на Македонија
НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид
Ве покануваат на ревија на Руски Филмови
28-ми и 30-ти мај / Влез слободен !

 

Share/Save/Bookmark
   

ВЕЧЕРА ЗА ГЛУПАЦИ – Франсис Вебер

Играат: Стрезо Стаматовски
Никола Тодороски
Горан Стојаноски
Јасмина Билаловиќ
Филип Кипровски
Елизабета Стефановска
Павел Маслов
Режија: Ирена Стеријовска
Сценографија: Стефан Спировски
Костими: Ана Кркулевска

На репертоар 28-ми (вторник) и 29-ти (среда) Април, почеток 20.00 ч, влез 100 денари, карти во продажба на билетарата!

ВИДЕО https://vimeo.com/124194822 / https://www.youtube.com/watch?v=2y4kpQIqY1Y

Share/Save/Bookmark
   

Страница 66 од 70

<< Почеток < Пред 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Следно > Крај >>