Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Банер

Грев или Шприцер

Национална установа Центар за култура "Григор Прличев"- Охрид
Народен театар Охрид
Национална установа Фестивал Охридско Лето
Ве покануваат на гостувањето на Драмски Театар-Скопје
со Театарска претстава:

“Грев или Шприцер”

Автор: Сашко Насев
Режија: Деан Дамјановски
Сценографија: Филип Јовановски
Костимографија: Билјана Каран
Музика: Венко Серафимов
Улоги: Драган Спасов, Билјана Беличанец - Алексиќ, Зоран Љутков,
Роберт Вељановски, Сашо Тасевски, Маја Вељковиќ - Пановска,
Билјана Драгичевиќ - Пројковска,

Сабота 19. Ноември 2011 година,
Почеток 20.00 часот, Цена на билетот 150 денари, Голема сала.


Share/Save/Bookmark
 

ОДАЛЕЧЕНОТО СОСЕДСТВО

Национална установа Центар за култура

"Григор Прличев"- Охрид
од 01 до 03. Ноември 2011 година ќе го прикажува Европскиот филм:

“ОДАЛЕЧЕНОТО СОСЕДСТВО”

Почеток 20.00 часот, цена на билетот 50 денари.

Share/Save/Bookmark
   

СТЕНД АП КОМЕДИЈА

СТЕНД АП КОМЕДИЈА

со Никола Тодороски

САБОТА 29.Октомври 2011, почеток 20.00 часот, влез 100 денари

НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид.

Share/Save/Bookmark
   

Ревија на Шпански филмови

-НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид
-Кинотека на Македонија
-Амбасада на Кралството Шпанија
Ве покануваат на ревија на Шпански филмови, (18.10-28.10.2011 година)

1.ВОЈНИЦИТЕ ОД САЛАМИНА 18.10.2011 (вторник)
(Soldados de Salamina)
игран филм, Шпанија
2.РАБОТИ ШТО НЕ СУМ ТИ ГИ КАЖАЛА 19.10.2011 (среда)
(Cosas wue nunca te dije / Things I never told you)
игран филм, Шпанија / САД
3.НЕДОПРЕНО 20.10.2011 (четврток)
(Intacto / Intact)
игран филм, Шпанија
4.МАРТИН (ХАЧЕ) 25.10.2011 (вторник)
(Martin /Hache/)
игран филм, Шпанија / Аргентина
5.ЧУДОТО ОД КАНДЕАЛ 26.10.2011 (среда)
(El milagro de Candeal / The Miracle of Candeal)
документарен филм, Шпанија
6.ПЕСОТ НА ГРАДИНАРОТ 27.10.2011 (четврток)
(El perro del hortelano / The Dog in the Manger)
игран филм, Шпанија / Португалија
7.ЕДЕН ФРАНК, 14 ПЕЗЕТИ 28.10.2011 (петок)
(Un franco, 14 pesetas)
игран филм, Шпанија

Почеток на филмските проекции од 20.00 часот.

ВЛЕЗ СЛОБОДЕН

Share/Save/Bookmark
   

КАБАРЕ МИСТЕРИОЗО

Сабота 15-ти Октомври на репертоарот во
НУ Центар за култура"Григор Прличев"- Охрид
повторно ќе се прикажува театарската претставата:

"КАБАРЕ МИСТЕРИОЗО"
Работена според текстот Мистеро Буффо на Дарио Фо

Сценска верзија и режија – Деан Дамјановски
Дизајн – Кирил Василев

Учествуваат
Горан Стојаноски, Јасмина Билаловиќ, Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Билјана Билаловиќ, Ивица Цонев, Златко Митрески, Адријана Билаловиќ

Share/Save/Bookmark
   

Страница 93 од 96

<< Почеток < Пред 91 92 93 94 95 96 Следно > Крај >>