Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

Урнебесна комедија "ЖЕНА МИ СЕ ВИКА БОРИС"

Урнебесна комедија "ЖЕНА МИ СЕ ВИКА БОРИС" во изведба на Театар Солза и Смеа од Битола, сабота, 18-ти Арил 2015 година почеток 20.00 часот, влез 120 денари, голама сала, карти во продажба на денот на преставата!!!

Share/Save/Bookmark
 

Гостување во МНТ Скопје

Хит претставата „Детектор за лаги“ на охридскиот Народен театар во четврток 9-ти април 2015 ќе биде изведена и на сцената на Македонскиот Народен Театар во Скопје со почеток во 21.00 часот.

„Детектор за лаги“ е театарско дело работено по текст на Василиј Сигарев, под режисерската палка на Ненад Витанов. Во претставата играат Јасмина Билаловиќ, Никола Тодороски и Стрезо Стаматовски. За костимите на актерите се погрижи Александра Крнинова Груев, а сценографијата ја подготви Филип Коруновски.

Share/Save/Bookmark
   

ВЕЧЕРА ЗА ГЛУПАЦИ – Франсис Вебер

Играат: Стрезо Стаматовски
Никола Тодороски
Горан Стојаноски
Јасмина Билаловиќ
Филип Кипровски
Елизабета Стефановска
Павел Маслов
Режија: Ирена Стеријовска
Сценографија: Стефан Спировски
Костими: Ана Кркулевска

ВИДЕО https://vimeo.com/124194822 / https://www.youtube.com/watch?v=2y4kpQIqY1Y
Премиера 7-ми и 8-ми април 2015 / почеток 20.00 часот / картите се распродадени !!!

Share/Save/Bookmark
   

Stand Up Comedy

СТЕНД АП РЕВОЛУЦИЈА, со Никола Тодороски. Петок, 03.04.2015 година, почеток 20.00 часот, влез 150 ден. Картите се пуштени во продажба на билетарата!!!

Share/Save/Bookmark
   

Светскиот ден на Театарот

НУЦК "Григор Прличев"-Охрид / Народен Театар Охрид

по повод 27-ми Март Светскиот ден на Театарот

12.00 ч / Презентација на членовите од детското драмско студио

13.00 ч / Детска претстава „Свињарот“ од Ханс Кристијан Андерсен, режија Ѓорѓи Ризески

20.00 ч / Хит претставата “Детектор за Лаги”, режија Ненад Витанов,  ВЛЕЗ 50 ден.

Share/Save/Bookmark
   

Страница 65 од 70

<< Почеток < Пред 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Следно > Крај >>