Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

„Мобилно 3D кино“ во Охрид

Дистрибутерската куќа МЦФ МКД од Скопје во рамки на проектот „Мобилно 3D кино“ во соработка со НУ Центар за култура „Григор Прличев“ - Охрид поради зголемениот интерес организира трета дигитална 3D филмска проекција.

"Утреземја" 3D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 17.00 часот, влез 200 денари.
"Шпиони" 2D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 19.00 часот, влез 150 денари.
"Полтергјаст Куќен - Дух" 3D кино проекции 12-ти и 13-ти Јуни 2015 година, почеток 21.30 часот, влез 200 денари.

 

Share/Save/Bookmark
 

"Танц со звездички" - Балетско студио Визави

НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ,,ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”- ОХРИД
Ве поканува на "Танц со звездички" - Балетско студио Визави
гости:
Детска градинка "Јасна Ристеска"
КУД "Гердан"
"Рибарче"
Недела 7-ми Јуни, 13.00 часот, влез 50 денари!

Share/Save/Bookmark
   

промоција на стихозбирките

НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ,,ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”- ОХРИД
Ве поканува на промоција на стихозбирките
"Еротикон"
од авторот Војтех Михалик       
и
"Минута пред заспивање"
од Мирослав Валек

Петок, 5-ти Јуни 2015 год 13.00 часот, ИЗЛОЖБЕН САЛОН

Share/Save/Bookmark
   

Промоција

 

НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ,,ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”- ОХРИД
Ве поканува на промоција на книгата
"Битка за спас на охридската ендемична пастрмка од нејзиното истребување"
од авторот Лазо Наумоски
Петок, 5-ти Јуни 2015 год 18.00 часот, ИЗЛОЖБЕН САЛОН

Share/Save/Bookmark
   

“Детектор за лаги”

Хит претставата "Детектор за лаги" од Василиј Сигарев, во режија на Ненад Витанов, повторно на репертоар на 03.06.2015 (среда). Билетите во продажба на билетарата од понеделник !!!

Share/Save/Bookmark
   

Страница 62 од 70

<< Почеток < Пред 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Следно > Крај >>