Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер

СООПШТЕНИЕ

Почитувани,
Ве известуваме дека од утре 02 Јуни, ВТОРНИК сите кои ги немаат заменето картите за одложената претстава "Чекајќи го министерот” (заради ситуацијата со корона вирусот) ќе можат да ги заменат секој работен ден од 10.00 часот до 18.00 часот на БИЛЕТАРАТА при НУЦК Охрид.

Со почит,
НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид

Share/Save/Bookmark
 

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА


Ве известуваме дека поради новонастанатата ситуација и мерките кои ги презеде Владата на Република Северна Македонија за заштита од корона вирусот, НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид, ги откажува сите закажани активности, за следните термини на претставите ќе бидете благовремено известени!

Благодариме за разбирањето.

Со почит,
НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид
Share/Save/Bookmark
   

Аналфабет -ПЕТОК 13.03.2020

"АНАЛФАБЕТ" - комедија според Бранислав Нушиќ, режија Ѓорѓи Ризески, на репертоарот ќе биде изведена во петок 13.03.2020 година.

Играат: Горан Стојаноски - Максим Благадуша
Никола Тодороски - Митре П. Клатипатлак
Стрезо Стаматовски - Румен Вујаклија
Адријана Билаловиќ Тодороска - Магдалена Лапајкоска – Дупева
Сценограф на претставата е Зоран Николовски, а костимите се на Ванчо Василев

Почеток 20.00 часот, телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066
*Претставата не е за лица помлади од 14 години и во истата се користат пиротехнички средства.

Share/Save/Bookmark
   

"Чекајќи го министерот” ЧЕТВРТОК, 19.03.2020 година

Почитувани,

Одложената хит престава "Чекајќи го министерот” се презакажува за ЧЕТВРТОК, 19.03.2020 година (претходно купените карти ќе важат)!
Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија и уште многу големи тв, филмски и театарски проекти.Покрај неа во претставата играат младите и популарни актери: Семир Гигиќ и Сашо Ристовски.

Почеток 20.00 часот, цена на билет 150 денари.
Телефон за резервации 046/261-063Share/Save/Bookmark
   

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ


Почитувани,
Согласно ОДЛУКАТА на Влада на РСМ предлог за ограничување на масовни јавни собири на отворен и во затворен простор – (коронавирусот), за таа цел Хит преставата "Чекајќи го министерот”, закажана за САБОТА 29.02.2020 година се ОДЛОЖУВА.

Со почит,
НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид
Share/Save/Bookmark
   

Страница 1 од 76

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>