Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
С О О П Ш Т Е Н И Е

С О О П Ш Т Е Н И Е

Театарската претстава „КРИК ЗА ЉУБОВ“ - ЖОЗИЕН БАЛАСКО во режија Љупчо Ѓоргиевски закажана за ПЕТОК 10.09.2021 година се ОДЛОЖУВА, поради прогласена тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот ковид центар во Тетово. Претставата се презакажува во ЧЕТВРТОК 16.09.2021 година, картите ќе важат или истите може да ги замените на билетара!!!

Со почит,
НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид

Share/Save/Bookmark