Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
ПРЕМИЕРА „КРИК ЗА ЉУБОВ“ - ЖОЗИЕН БАЛАСКО

ПРЕМИЕРА „КРИК ЗА ЉУБОВ“ - ЖОЗИЕН БАЛАСКО

НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид / Народен Театар Охрид

10 ГОДИНИ ОХРИДСКИ ТЕАТАР

ПРЕМИЕРА „КРИК ЗА ЉУБОВ“ - ЖОЗИЕН БАЛАСКО Режија: Љупчо Ѓоргиевски
СРЕДА 16.06.2021 година, почеток 20:00 часот, цена на карта 200 денари, ГОЛЕМА САЛА!

Директор: Горан Симоноски
Л И Ц А:
ЖИЖИ ОРТЕГА: Адријана Билаловиќ Тодороска
ИГО МАРТИЕЛ: Никола Тодороски
ЛЕОН: Ивица Цонев
СИЛВЕСТЕР: Горан Стојаноски
Сценографија: Валентин Светозарев
Костимографија: Андреј Ѓоргиевски
Композитор:  Марјан Неќак
Превод од бугарски: Љупчо Ѓоргиевски и Кристина Тодороска Петреска
Дизајн на плакат: Валентин Светозарев
Инспициент: Филип Ангеличин - Жура
Стручен соработник за култура: Зоран Левески
Светло: Борис Велјаноски
Тон: Митко Серафимоски
Гардероба: Линдита Мерко, Деса Лазороска
Реквизита:  Маријана Николоска, Соња Крстаноска
Сценски декоратери: Кире Ангелоски, Даниел Андрески,
Горан Георгиески, Ѓоко Китоски
Н.У.Ц.К.„Григор Прличев“ / Народен Театар Охрид
ул. „Македонски Просветители“ бр. 4    тел: 046 261 063
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Картите по цена од 200 денари се пуштени во продажба на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид. Телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066, СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!

Share/Save/Bookmark