Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
НЕДЕЛА НА БУГАРСКИ ТЕАТАР ВО ОХРИД

НЕДЕЛА НА БУГАРСКИ ТЕАТАР ВО ОХРИД

НУ Центар за култура “Григор Прличев"-Охрид Ве поканува на гостувањето на Театар на виното од Варна Р. Бугарија со три монодрами:
29.10.2019 (вторник) Zorba
30.10.2019 (среда) Sayuri
31.10.2019 (четврток) Nushich
Картите се пуштени во продажба по цена од 100 денари на билетарата при НУЦК "Григор Прличев" - Охрид, почеток 20.00 часот. Телефон за резервации 046/261-063, 075/283-066
Share/Save/Bookmark