Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Банер

"АНАЛФАБЕТ" - ПРЕМИЕРА 27 МАРТ ПОНЕДЕЛНИК

"АНАЛФАБЕТ" - ПРЕМИЕРА 27 МАРТ ПОНЕДЕЛНИК

НУЦК “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” – НАРОДЕН ТЕАТАР ОХРИД Ве кани на Премиера на најновата комедија АНАЛФАБЕТ, работена според Бранислав Нушиќ, а во режија на Ѓорѓи Ризески.

Во улогата на Максим Благадуша е Горан Стојаноски, Никола Тодороски го глуми ликот на Митре П. Клатипатлак, Стрезо Стаматовски е Румен Вујаклија и Елизабета Стефановска како Магдалена Лапајкоска – Дупева.

Сценограф на претставата е Зоран Николовски, а костимите се на Ванчо Василев.

Премиерата е закажана во понеделник 27 март, во 20:00 часот, а првата реприза е во вторник во истото време. Цената на билетите за Премиерата изнесува 250 денари, а за репризата 200 денари.

Билетарата за престојниот викенд работи од 11.00 до 17.00 часот.

Во претставата се користат пиротехнички средства и претставата не е препорачлива за возраст под 14 години.

 

Share/Save/Bookmark