Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Гостување

Гостување

Во четврток (10-ти септември 2015), Народен Театар Охрид гостува на 23-тиот реномираниот Фестивал на камерен театар Ристо Шишков во Струмица, со претставата "Стари времиња" од Харолд Пинтер, а во режија на Нела Витошевиќ.
Играат Ирена Ристиќ, Горан Стојаноски, Јасмина Билаловиќ. Целосната програма на фестивалот можете да ја погледнете на следниот линк www.fktristosiskov.mk

Share/Save/Bookmark