Преведи со Google Translate

Macedonian Albanian English French German Spanish
Банер
Банер
Банер
Банер

Банер
Премиера на филмот ‘’Три во Едно’’

Премиера на филмот ‘’Три во Едно’’

Најновото филмско остварување ’’ Три во Едно’’, на режисерот Коле Ангеловски, премиерно ќе биде прикажан во САБОТА, 12-ти септември со почеток во 20.00часот, во Центарот за култура "Григор Прличев" - Охрид.
Kино проекциите продолжуват и во деновите 13-ти, 14-ти, 15-ти, 16-ти и 17-ти септември, почеток 20.00 ч, влез 100 денари.

Филмот е урнебесна комедија од три различни приказни  на една иста тема:Љубов и Неверство.Сценарио и режија на Коле Ангеловски. Директор на Фотографија е Антонио Божиновски, а во филмот играат плејада одлични актерски имиња : Даниела Иваноска, Зоран Иваноски, Андон Јованоски, Марија Спиркоска Илијески, Наташа Наумоска, Марјан Чакмакоски, Јасмина Мицовска Станкоска, Димитар Црцорски, Катерина Чакмакоска, Виолета Чакарова, Владимир Ѓорѓијоски, Александар Степанулески, Никола Настоски.
Дистрибутер на филмот е КТ ФИЛМ И МЕДИА од Скопје.

Share/Save/Bookmark